Kuchyňské filtry

Kuchyňské filtry
Kuchyňské filtry představují jedinečný způsob, jak si zajistit čistou a chutnou pitnou vodu, kterou denně konzumujeme, ve které vaříme, omýváme zeleninu a ze které připravujeme kávu, čaj a další nápoje. Vodní filtry bez problému odstraní látky jako kal, písek, části těl rostlin a železná rez ve vodě. Bližší informace o konkrétních produktech naleznete v našem e-shopu.

Jak kuchyňské filtry fungují?

Kuchyňský filtr vyčistí pitnou kohoutkovou vodu do nejvyšší možné kvality. Naše filtry fungují na principu membránové filtrace v kombinaci s pevným blokem aktivního uhlí. Díky dvojí ochraně účinně snižují podíl obsahu chlóru a jiných nečistot. Kuchyňské filtry snadno nainstalujete pod umyvadlo a dále se nemusíte o nic starat, filtrační patronu vyměníte zhruba jednou za půl roku.

Kompletní řešení nejen pro kuchyňskou vodu řeší reverzní osmóza

Vedle kuchyňských filtrů představuje reverzní osmóza komplexní systém čištění pitné vody, který představuje nejefektivnější způsob domácího čištění vody. Pracuje na bázi sedmi až osmi stupňové filtrace vody. Osmotický proces dokonale odstraňuje veškeré cizorodé látky, které se ve vodě vyskytují - například chlor, těžké kovy, železo, mangan, dusičnany a dusitany, amonné ionty, azbest, pesticidy a také viry a bakterie. Reverzní osmóza také dokáže vodu zbavit zápachu či nepříjemné chuti. Díky speciálnímu postupu reverzní osmózy zůstávají ve vodě látky důležité pro náš organismus. Úpravnu je možné umístit v kterékoliv spodní kuchyňské skříňce.

Jak reverzní osmóza probíhá?

[embed]https://youtu.be/FBil0kYL0q4[/embed] Osmóza je tvořena několika filtry, odborně označovanými „stupně“. První dva stupně tvoří filtry sedimentační, které odstraňují mechanické nečistoty jako například písek, rez a kal. Třetí filtr je filtr uhlíkový, který odstraňuje plyny a ostatní organické sloučeniny. Čtvrtým stupněm je samotná reverzní membrána, která z vody odstraní kontaminanty, včetně virů a bakterií. Další stupeň obsahuje aktivní uhlík, který zlepšuje chuť a vůni vody. Součástí je také zásobní nádoba, ve které se akumuluje zhruba 10 l vody pro okamžitou spotřebu. Šestý stupeň pak bývá označován jako mineralizátor, ve kterém probíhá zpětná mineralizace, a do vody se tak dostanou užitečné látky, jako je vápník a hořčík. Následuje biokeramický filtr, který svým chováním zvyšuje hladinu kyslíku, a tím pomáhá z vody odstraňovat toxiny, tuky a jiné chemické látky pocházejících z krve. U některých přístrojů se vyskytuje také osmý stupeň, tedy UV lampa, která popřípadě ničí zbylé mikroorganismy, které by se do vody mohly dostat z vodního kohoutku.

Watex doporučuje:

Před nákupem systému reverzní osmózy doporučujeme udělat rozbor vody. Pokud znáte složení vody předem, můžete mu přístroj vhodně přizpůsobit. Rovněž doporučujeme jednotlivé filtry pravidelně vyměňovat, a to minimálně v půlročních intervalech. Voda upravená reverzní osmózou je ideální zejména pro kojence, rekonvalescenty, na pití, na vaření, přičemž zlepšuje chuť a vůni jídla. Je vědecky dokázáno, že lidé, kteří začali pít upravenou čistou vodu, vypadají mladší, vitálnější a dožívají se vyššího věku. S reverzní osmózou Vám odpadnou starosti s nákupem balených stolních vod.