Co je reverzní osmóza a jaké jsou její výhody - Watex

Co je reverzní osmóza a jaké jsou její výhody

Reverzní osmóza

Reverzní osmóza je víceúčelovým systémem filtrace vody, který představuje nejefektivnější způsob domácího čištění vody. Osmotický proces dokonale odstraňuje veškeré cizorodé látky, které se ve vodě vyskytují – například chlor, těžké kovy, železo, mangan, dusičnany a dusitany, amonné ionty, azbest, pesticidy a také viry a bakterie, zkrátka vše, co by mohlo lidský organismus ohrozit. Reverzní osmóza také dokáže vodu zbavit zápachu či nepříjemné chuti. Díky speciálnímu postupu reverzní osmózy zůstávají ve vodě látky důležité pro náš organismus. Úpravnu je možné umístit v kterékoliv kuchyňské skříňce. Bližší informace o konkrétních produktech naleznete v našem e-shopu.

Jak reverzní osmóza probíhá?

Osmóza je tvořena několika filtry, odborně označovanými „stupně“. První dva stupně tvoří filtry sedimentační, které odstraňují mechanické nečistoty jako například písek, rez a kal. Třetí filtr je filtr uhlíkový, který odstraňuje plyny a ostatní organické sloučeniny. Čtvrtým stupněm je samotná reverzní membrána, která z vody odstraní kontaminanty, včetně virů a bakterií. Další stupeň obsahuje aktivní uhlík, který zlepšuje chuť a vůni vody. Součástí je také zásobní nádoba, ve které se akumuluje zhruba 7 l vody pro okamžitou spotřebu.

Šestý stupeň pak bývá označován jako mineralizátor, ve kterém probíhá zpětná mineralizace, a do vody se tak dostanou užitečné látky jako je vápník a hořčík. Následuje biokeramický filtr, který svým chováním zvyšuje hladinu kyslíku, a tím pomáhá z vody odstraňovat toxiny, tuky a jiné chemické látky pocházejících z krve. U některých přístrojů se vyskytuje také osmý stupeň, tedy UV lampa, která popřípadě ničí zbylé mikroorganismy, které by se do vody mohly dostat z vodního kohoutku.

Watex doporučuje:

Před nákupem systému reverzní osmózy doporučujeme udělat rozbor vody. Pokud znáte složení vody předem, můžete mu přístroj vhodně přizpůsobit. Rovněž doporučujeme jednotlivé filtry pravidelně vyměňovat, a to minimálně v ročních intervalech.

Voda upravená reverzní osmózou je ideální zejména pro kojence, rekonvalescenty, na pití, na vaření, přičemž zlepšuje chuť a vůni jídla. Je vědecky dokázáno, že lidé, kteří začali pít upravenou čistou vodu, vypadají mladší, vitálnější a dožívají se vyššího věku. S reverzní osmózou Vám odpadnou starosti s nákupem balených stolních vod.

Kontaktujte nás

Rádi Vám připravíme nabídku na míru. (pole označená hvězdičkou * jsou vyžadována)

Vaše jméno

Váš email *

Váš telefon *

Město (obec)

Dotaz *

Příloha:
(povolené přílohy doc, docx, xls, xlsx,
zip, jpg, gif, png, txt, pdf, ppt, pptx)