WATEX
Ověřeno našimi zákazníky
WATEX
Ověřená kvalita od roku 2001
Jsme specialisté v oboru s individuálním přístupem ke každému zákazníkovi.
26 639
Realizací komplexních
řešení pro domácnosti
5 248
Realizací průmyslových
řešení úpravy vody

Úprava vody pro kuchyň

Filtrace či úprava vody pro kuchyň znamená způsob, při kterém se zařízení instaluje k jednomu či více vývodům vody např. u kuchyňské linky (dřezu).

Ve většině případů se zařízení instaluje přímo za rohový ventilek studené vody, který je umístěn pod dřezem a zajišťuje úpravu pitné vody pro jeden samostatný kohoutek, který je určen pro výdej vody pitného režimu a např. pitné vody pro vaření. Typy těchto filtrů jsou různé, některé z vody odstraňují jen nepříjemný a nebezpečný chlor, mechanické nečistoty apod. a další kuchyňské filtry pracují na principu nano filtrace, která vodu dokáže zbavit rovněž nadlimitních hodnot dusičnanů, virů, těžkých kovů, apod. Rovněž lze vodu upravovat filtry typu reverzní osmózy.

Dalším typem kuchyňských filtru jsou rovněž ionizátory, které zvyšují pH ve vodě a tím blahodárně působí na lidský organismus. Všechny tyto typy filtrů lze doplnit o malou UV lampu, která dokáže eliminovat i extrémně mikrobiologicky znečištěnou vodu.

Rovněž lze veškeré typy kuchyňských filtrů kombinovat s nějakým typem úpravny vody pro celý dům. Nejběžnější takovou kombinací je např. změkčovač vody pro celý dům a kuchyňský nanofltr. Takto upravená voda má prakticky hodnoty kojenecké vody.