Odstranění bakterií a desinfekce vody

Bakterie ve vodě
Bakterie a viry ve vodě není radno podceňovat, jsou sice neviditelné, ale odpovědné za přenos řady nemocí, jako střevních potíží, vyrážek či otrav. Mezi nejpoužívanější formy dezinfekce vody patří čištění vody chlorem nebo moderní a velmi efektivní čištění vody pomocí UV záření.

Čištění vody chlorem

Chlorování vody v domácnostech probíhá tak, že směs chlornanu sodného je uvolňována přímo do vodovodního potrubí pomocí dávkovacího setu. Ten přesně dávkuje do vodovodního potrubí chemikálie, zejména chlornan sodný, pro zajištění dezinfekce vody s přesnou dávkou chloru ve vodě. Bližší informace o konkrétních produktech naleznete v našem e-shopu.

UV lampy – účinná desinfekce vody

Pokud chcete použít desinfekci vody šetrnější k životnímu prostředí, doporučujeme čištění pomocí ultrafialového záření. UV záření je ekologické, zcela neškodné a navíc velmi snadné. UV lampy se instalují na vodovodní potrubí, a zajišťují tak upravenou vodu v celém objektu. Tato metoda čištění je vhodná především pro rodinné domy, chaty, laboratoře či restaurace. Na rozdíl od chlorovací metody není do vody nic vpouštěno, a nevytváří se tedy žádné vedlejší produkty. Je důležité poznamenat, že k tomu, aby bylo UV záření účinné, je potřebná mechanická předfiltrace. Z vody se tak dostanou ostatní nečistoty, které samotné UV záření nezlikviduje. Než se rozhodnete pro konkrétní řešení v boji s bakteriemi, je nutné si udělat rozbor vody, který také nabízíme.

Reverzní osmóza je komplexní řešení na všechny problémy

Reverzní osmóza je systémem filtrace vody, který představuje nejefektivnější způsob domácího čištění vody. Pracuje na bázi sedmi až osmi stupňové filtrace vody. Osmotický proces dokonale odstraňuje veškeré cizorodé látky, které se ve vodě vyskytují - například chlor, těžké kovy, železo, mangan, dusičnany a dusitany, amonné ionty, azbest, pesticidy a také viry a bakterie. Reverzní osmóza také dokáže vodu zbavit zápachu či nepříjemné chuti. Díky speciálnímu postupu reverzní osmózy zůstávají ve vodě látky důležité pro náš organismus. Úpravnu je možné umístit v kterékoliv spodní kuchyňské skříňce.