Naše voda je zakalená a zapáchá, co s tím můžu dělat?

Špinavá voda
Máte pocit, že voda z vaší domácnosti nepříjemně zapáchá nebo je zakalená? Nabízíme vám několik vhodných řešení, která problém se zápachem a zákalem efektivně vyřeší.

proč voda zapácháProč voda smrdí a není čistá?

Existuje řada důvodů, které mohou zákal způsobit. Ve velké většině případů zákal vzniká nárazově, například z důvodu změny hydraulických podmínek. Může však jít také o obyčejnou korozi potrubí nebo příměs chemických látek z předchozího čištění. Zápach vody potom může zapříčinit také nadměrné množství chloru, zvýšený obsah bakterií nebo velká koncentrace železa či manganu. Pokud máte vlastní zdroj vody, tedy studnu nebo vrt, pak je pravděpodobné, že Vaše voda obsahuje také zvýšený obsah sirovodíku.

UV lampy na vodu

Použitím UV lampy dojde k zničení řas, plísní, virů, kvasinek i dalších bakterií ve vodě, a to aniž byste použili jakoukoli chemii. Lampy jsou zkrátka úžasným vynálezem, jenž zpříjemní kvalitu pitného režimu. UV světlo není nebezpečné - UV sterilizace patří k naprosto neškodným metodám čištění a úpravy – nejen pitné – vody. Voda protéká skrze jednotku UV lampy a uvnitř je ozářena. Tím dojde ke zničení bakterií, virů, prvoků a mnohých dalších mikroorganismů, které mohou škodit lidskému tělu. UV sterilizace se používá kromě pitné vody i při dezinfekci užitkové vody, ale také průmyslové vody a obsahu plaveckých bazénů.

Uhlíkové a pískové filtry

Jednou z velmi účinných metod čištění je uhlíkový filtr, který Vaši vodu zbaví nepříjemného zápachu a nežádoucí chutě. Dokonale odstraní organické nečistoty a mnoho dalších škodlivých sloučenin. Díky své adsorpční schopnosti zachytí i částečky mikroskopických rozměrů, které se vodě objevují. Pro odstranění zákalu je velmi účinný např. pískový filtr, který z vody filtruje i jemné mechanické nečistoty. Písek díky svojí adsorpční schopnosti zachytí i částečky mikroskopických rozměrů, které se nám ve vodě jeví jako zákal nebo opalescence. Velkou výhodou obou těchto filtrů je, že se do vody nedostává žádná další chemická látka. Pokud vaše voda zapáchá, doporučujeme vám udělat rozbor vody, který také svým zákazníkům nabízíme.