Úpravny dusičnanů a dusitanů - Watex
Dusičnany se do vody dostávají ze septiků a hnojišť

Dusičnany se do vody dostávají ze septiků a hnojišť, dalším zdrojem jsou hnojiva z polí, která do vody pronikají půdou. Ve větším množství jsou dusičnany nebezpečné pro lidské zdraví, v trávicím traktu se totiž látky zredukují na velice toxické dusitany. Ohroženi jsou zejména kojenci a oslabení jedinci.

Jak se zbavit dusičnanů ve vodě

Dusičnany z vody nelze odstranit převařením. Nejvhodnějším způsobem, jak tyto látky z vody dostat, je filtrace speciálními přístroji. Ty můžeme instalovat k hlavnímu přívodu vody do objektu. Odstraňování dusičnanu spočívá v průtoku vstupní vody přes speciální selektivní iontovýměnnou náplň, kdy jsou dusičnany přeměněny na chloridy. Regenerace náplní se provádí automaticky, takže odpadá investice do nákupu nových filtrů. Bližší informace o konkrétních produktech naleznete v našem e-shopu.

Kompletní úprava pitné vody v domácnosti

Přítomnost dusičnanů ve vodě se často objevuje v přítomnosti dalších nežádoucích prvků. Usazeniny mohou být vápenaté, amonné, manganisté, dusité nebo dusičné – dokážeme je odstranit všechny. Specializujeme se nejen na sterilizaci pitné vody či její změkčení, ale také na veškeré další požadované úpravy.

Kontaktujte nás

Rádi Vám připravíme nabídku na míru. (pole označená hvězdičkou * jsou vyžadována)

Vaše jméno

Váš email *

Váš telefon *

Město (obec)

Dotaz *

Příloha:
(povolené přílohy doc, docx, xls, xlsx,
zip, jpg, gif, png, txt, pdf, ppt, pptx)